czwartek, 22 sierpnia 2013

12 dni

Niedługo wrzesień szkoła i mój termin ..Wszystko by było dobrze ..gdyby nie kursy we wrześniu .. jeszcze to nie jest pewne .ale w 3 klasach własnie zawsze były na początku ... jak wiecie uczę się jako fryzjerka ... ostatni rok zostają mi tylko kursy i tylko przez 4 tygodnie . jeśli ich nie zaliczę nie zaliczę też ostatniego roku..tylko to jest w Warszawie o 6 bym wyjeżdżała a wracała około 18 .... po tym 4 tygodniowym kursie już szkoły w ogóle nie będę miała .. A jeśli nie pójdę na ten kurs całe dwa lata praktyk i do tego kursów mi przepadnie ... a nie mogę też dziecka zostawić samego ... tak samo nie mogę z nim jeździć bo będzie za małe ... nie wiem jak sobie poradzę a na pewno muszę iść na ten kurs bo całe 3 lata mi przepadną i się zmarnują...

Z samopoczuciem znowu jak najgorzej nie spałam....nie mogę przestać myśleć o Mateuszu chociaż bardzo bym chciała....nie wiem chyba nigdy mi się tego zrobić nie uda a szczególnie jak będzie do mnie pisał ... mam nadzieję że jak urodzę to wszystko się zmieni. . . .Mateusz podobno od piątku jakieś mieszkanie se wynajmuje ..samochód se kupuje....wszystko będzie miał a ja nic ...kurde tak mało zostało ... muszę jakoś jeszcze wytrzymać ...

Idealne piersi u karmiącej mamy - porady i wskazówki


Czy karmienie piersią i zachowanie atrakcyjnego wyglądu biustu jest osiągalne? Jeśli zastosujesz się do kilku poniższych rad – nie będziesz w tej kwestii narzekać!
Wiele kobiet uważa, że piersi po okresie karmienia zazwyczaj przestają dobrze wyglądać – stają się obwisłe, mniej jędrne i pojawia się na nich siateczka rozstępów. Niektóre mamy rezygnują więc całkowicie z naturalnego karmienia i pozbawiają swoje maluchy najlepszego dla nich pokarmu. Robią to jednak niesłusznie, ponieważ karmienie nie ma negatywnego wpływu na ich biust. Do pogorszenia stanu piersi przyczynia się za to sama ciąża, dlatego należy zatroszczyć się o nie jak najwcześniej. Systematyczność i wytrwałość może być nieco uciążliwa, jednak efekty staną się szybko widoczne!
Kosmetyki i masaż
Piersi zaczynają się powiększać od początku ciąży, bo wydzielane w tym okresie hormony powodują rozrost komórek gruczołowych oraz rozluźnienie tkanki łącznej. Ich objętość wzrasta jeszcze bardziej w końcowych miesiącach, kiedy zwiększa się także rozmiar gruczołu mlekowego. Do tego w czasie ciąży przyszła mama miewa różne zachcianki kulinarne, nie przejmując się zbytnio przybieraniem na wadze. Jest do duży błąd, ponieważ jeśli kobieta w stanie błogosławionym utyje zbyt dużo – jej biust powiększy się nadmiernie. Stąd już tylko krok do nieestetycznie rozciągniętej skóry na piersiach oraz sinoczerwonych rozstępów. Niezwykle ważne zatem, aby przyszła mama starała się kontrolować swoją wagę i w czasie ciąży utyła jedynie do około 10-12 kilogramów.
Wskazane jest także, aby jak najwcześniej rozpocząć stosowanie nawilżających i ujędrniających balsamów do piersi, które znacznie poprawią elastyczność tej części ciała. W aptece dostępne są kremy, które można bezpiecznie stosować w okresie ciąży.
Dobrym pomysłem na poprawienie kondycji biustu jest także delikatny hydromasaż. Podczas kąpieli opłukuj piersi kolistym ruchem na zmianę raz ciepłą, raz chłodną wodą, a strumień wody kieruj na boki i ku górze. Pobudzi to krążenie krwi, co w efekcie poprawi sprężystość skóry. Możesz także po kąpieli delikatnie wymasować biust dłonią – jedną z piersi podtrzymaj ręką, aby ją nieco odciążyć, a drugą delikatnie głaszcz w kierunku pachy. Ważne, aby ruchy dłoni były miękkie i delikatne, w żadnym wypadku nie stosuj siły i nadmiernego uciskania.
Matka

Dobry biustonosz
Kolejnym ważnym elementem, który ma znaczący wpływ na wygląd piersi karmiącej mamy, jest dobrze dobrany biustonosz. Przede wszystkim powinien właściwie podtrzymywać biust i przylegać do ciała. Ważne, aby jego miseczki były odpowiednio dopasowane, tzn. w czasie, gdy wykonujesz ruchy, twoje piersi nie powinny ze stanika wypadać lub się w nim przemieszczać. Zbyt duży biustonosz nie podtrzyma właściwie biustu i skóra nadmiernie się rozciągnie. Z kolei zbyt mały będzie uciskał piersi, przez co utracą swą jędrność.
Gimnastyka i właściwa postawa
Wygląd biustu możesz także poprawić dzięki systematycznym ćwiczeniom. Delikatną gimnastykę można uprawiać zarówno w czasie ciąży, jak i po porodzie. Dobrym ćwiczeniem, które wzmocni mięsień piersiowy jest naciskanie dłoni na dłoń przez około 6 sekund (w tym celu ułóż ręce jak do modlitwy i usiądź na podłodze w siadzie skrzyżnym, mając wyprostowane plecy). To ćwiczenie powtórz 6 razy, robiąc w międzyczasie kilkusekundowe przerwy. Bardzo wskazane dla kobiet w ciąży jest takżepływanie, które rewelacyjnie wpłynie na wymodelowanie całej sylwetki, w tym także biustu. Na gimnastykę nigdy zresztą nie jest za późno – jeśli poród masz już za sobą, poświęć kilka minut dziennie na powyższe ćwiczenia, a na pewno szybko zauważysz rezultaty.
Na wygląd biustu wpływa także postawa całego ciała. Garbienie się powoduje, że biust wydaje się obwisły i nieatrakcyjny. Staraj się zatem prostować plecy i ściągać łopatki – twój biust nie tylko wyda się wtedy większy, ale także ładnie się uniesie.

Pielęgnacja biustu podczas karmienia
W czasie laktacji niezmiernie ważny jest dobór odpowiedniego biustonosza. Koniecznie powinien być wykonany z bawełny i nie mieć fiszbin – te mogą bowiem wrzynać się w delikatną tkankę i uciskać wrażliwą skórę. Przy doborze stanika zwróć też uwagę na jego ramiączka. Muszą być grube i solidne, aby nie rozciągały się pod ciężarem biustu. Przez pierwsze tygodnie laktacji specjaliści zalecają równieżzakładanie biustonosza na noc – przede wszystkim ze względu na wyciekający pokarm, ale także po to, aby skóra nie rozciągnęła się za bardzo od ciężkiego gruczołu.
Zwróć też uwagę na to, aby z obu piersi karmić swojego malucha równomiernie, to znaczy równie często i równie długo. Jeśli twoje dziecko upodobało sobie szczególnie którąś z piersi – niestety może ona po okresie karmienia pozostać większa od drugiej i powodować nieatrakcyjną asymetrię.
Pielęgnacja biustu po zakończeniu karmienia

Odstawienie malucha od piersi ma kluczowy wpływ na wygląd biustu. Powinnaś zakończyć laktację stopniowo, zmniejszając liczbę karmień sukcesywnie. W żadnym wypadku nie kończ karmienia piersią nagle, ponieważ gruczoł mleczny obkurcza się i maleje powodując, że piersi stają się „puste”. Zatem gdy tylko biust zrobi się mniejszy,kup stanik w odpowiednim rozmiarze. Po kilku miesiącach miejsce zanikającej tkanki gruczołowej zajmie tkanka łączna i tłuszczowa, a co za tym idzie – stan twoich piersi znacznie się poprawi.

22 sierpnia czwartek
Jeśli jeszcze nie kupiliście łóżeczka dla niemowlęcia, nie spieszcie się z tym zakupem. W pierwszym okresie naprawdę łatwiej spać z dzieckiem w jednym łóżku. Noworodek domaga się karmienia kilkanaście razy na dobę, wygodniej będzie ci karmić w łóżku niż siedząc na fotelu przy dziecinnym łóżeczku.


5 komentarzy:

  1. popros rodzicow o pomoc, jak nie Twoich to Mateusza. Musisz ten kurs skonczyc bo pieniadze na drzewach nie rosna, a wyksztalcenie jest najwazniejsze.

    OdpowiedzUsuń
  2. a rodzice ci nie pomogą ?
    albo nawet ktos z rodziny ?
    zobaczysz badz silna dasz sobie rade.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. pewnie pomogą ale karmić to już nie będę mogła...

      Usuń
    2. a dlaczego nie? jak będziesz miała duuużo pokarmu to możesz odciągać, prawda? :) a karmienie mlekiem modyfikowanym wbrew wszelkiej opinii ludzi to nic złego. ja też od września wracam do szkoły i to na cały rok, a Ty tylko miesiąc :)

      Usuń
    3. Tak ale będę musiała jeździć do warszawy od godziny 6 do 19 i najgorzej że to pierwszy miesiąc .. , a na lekcji odciągać nie będę czas będę miała tylko wieczorem po powrocie na odciąganie a to z pewnością na drugi dzień cały nie wystarczy

      Usuń