czwartek, 29 sierpnia 2013

5 dni !

Byłam u lekarza , powiedział że jeśli nie urodzę do 7 mam jechać do szpitala ...mmm.zaczynam się już bać ..dochodzi do mnie dopiero że to już tak nie długo ... Mam jechać do szpitala kiedy :
-odejdą wody płodowe
-będę czuła mniej niż 10 ruchów na godzinę
-krwawienie
-i skurczę co 15 minut

U dentysty byłam robili mi fluoryzacje i życzyli powodzenia przy porodzie ..następna wizyta 24 ;)
U lekarza już ostatnia .Na szczęście ... do szpitala już spakowana tylko czekam na poród .
Miałam dziś okropny sen ..już drugi raz o podobnym znaczeniu .... ..lepiej nie będę pisać jaki bo się boje .
Strasznie swędzi mnie brzuch ..czasami to aż szału dostaję . .W nocy nie mogłam spać ...
Jak mam jechać 7 września do szpitala ..to mam jechać z rana czy to może być obojętna godzina ? Bo własnie zapomniałam się spytać ... i mam wziąć na wszelki wypadek walizkę czy zostawić w domu ?


A i co to jest weryfikacja obrazkowa? Bo drugi raz mi piszecie żebym ją usuneła ale ja nie wiem co i gdzie to jest ?


końcówka 39 tygodnia



Gratuluje córeczki Niny ;)
http://xweetlie.blogspot.com/2013/08/juz-po-porodzie.html


Ciążowe problemy z kręgosłupem - PORADY DLA PRZYSZŁYCH MAM


Przytycie kilkunastu kilogramów w czasie ciąży stanowi dla kręgosłupa ogromne obciążenie. Zobacz, co powinnaś robić, aby zniwelować ból pleców.
Ciąża

Kręgosłup składa się z 33 lub 34 kręgów, między którymi znajdują się gąbczaste, choćtwarde krążki międzykręgowe. Amortyzują one wstrząsy i zapewniają ruchomość sąsiadującym z nimi kręgom. Dopóki przytroczone do kręgów mięśnie są mocne, kręgosłup trzyma się w pionie i jest sprawny. CiĄŻa jednak powoduje, że w organizmiekobiety zachodzą zmiany, które burzą tę równowagę.
Przede wszystkim ciężarna kobieta przybiera na wadze średnio ok. 10-12kilogramów, a dodatkowy ciężar nie jest rozłożony w ciele równomiernie, lecz umiejscowiony w jednym punkcie. Zmienia to całkowicie środek ciężkości ciała i powoduje, że kobieta z każdym kolejnym miesiącem coraz bardziej odchyla górną połowę ciała do tyłu. Wygięcie takie z kolei prowadzi do krzywizny kręgosłupa.
Dodatkowo w III trymestrze ciąży kobiecy organizm wytwarza hormon rozluźniający więzadła kręgosłupa oraz mięśnie przykręgosłupowe. Relaksyna doprowadza zatem do zwiotczenia tych partii ciała i tracą one swą sprężystość.
Wszystkie te czynniki powodują, że przyszła mama zaczyna odczuwać bóle pleców, drętwienie kończyn oraz skurcze łydek. Jak zatem zapobiec tym przykrym dolegliwościom?
Kontroluj wagę
Każda przyszła mama miewa zachcianki kulinarne i często im ulega, tłumacząc się przed sobą, że "przecież musi jeść za dwoje”. Ważne jednak, aby we wszystkim zachować umiar. CzŁowiek, ważący 70 kg, w pozycji leżącej obciąża swój kręgosłup ciężarem 25 kg. W czasie leżenia na boku obciążenie to wzrasta do 75 kg! Każdy dodatkowy kilogram ciała zwiększa zatem nacisk na kręgosłup średnio o 8 kg! Przyszła mama powinna więc o tym pamiętać i w miarę możliwości starać się kontrolować swoją wagę.
Używaj odpowiedniego materaca
Materac do spania nie powinien być ani za twardy, ani za miękki. W pierwszym przypadku ciało podpiera się tylko na kilku punktach, co wywołuje napięcie mięśni przykręgosłupowych. Z kolei w drugim – kręgosłup wygina się w łuk, przez co wcale podczas snu nie odpoczywasz. Odpowiedni materac powinien zatem być przede wszystkim sprężysty i dopasowywać się do kręgosłupa. Wskazane jest także, aby podkładać pod plecy w odcinku lędźwiowym niewielką podpórkę, która wyrówna krzywiznę kręgosłupa.

Zrezygnuj ze szpilek
Buty na obcasie mają bardzo niekorzystny wpływ na kręgosłup. Obuwie to pogłębia lordozę (krzywiznę) i wywołuje nasilenie bolesnych dolegliwości. Dla własnego zdrowia ogranicz zatem do minimum noszenie szpilek, a najlepiej zrezygnuj z nich w ogóle.
Często zmieniaj pozycje ciała

Długie stanie lub siedzenie w jednej pozycji sprzyja przeciążaniu kręgosłupa. Staraj się zatem jak najczęściej zmieniać ułożenie swojego ciała. Jeśli pracujesz w pozycji siedzącej, zadbaj o to by w tym czasie plecy były proste, a stopy znajdowały się na podnóżku. Ostrożnie podnoś też cięższe przedmioty – nigdy się po nie schylaj, lecz zabieraj je z podłogi przy zgiętych kolanach i wyprostowanym kręgosłupie.

Ćwicz regularnie
Ćwiczenia wzmocnią twoje plecy i rozluźnią napięte mięśnie ciała. Jednak abygimnastyka przyniosła zamierzony efekt, musisz uprawiać ją regularnie – najlepiej codziennie przez 10-15 minut. Warto ćwiczenia skonsultować z instruktorem ze szkoły rodzenia – fachowiec skontroluje, czy wykonujesz je poprawnie i czy przypadkiem nie szkodzisz swojemu zdrowiu. Bóle pleców skutecznie niweluje także pływanie. Jeśli twój lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań – postaraj się od czasu do czasu wybrać na basen. Pływanie wzmocni mięśnie kręgosłupa, nie obciążając przy tym stawów kończyn.
Jeśli mimo stosowania powyższych zaleceń nadal będziesz zmagać się z dokuczliwym bólem kręgosłupa, skonsultuj się z wykwalifikowanym fizjoterapeutą.

29 sierpnia  Czwartek
Nigdy w życiu nie przewijałaś niemowlęcia? Spokojnie, poradzisz sobie z własnym dzieckiem. Sprawdź tylko, co musisz wiedzieć o pieluchach.

9 komentarzy:

  1. ale brzusio, ;) mi sie wydaje ze raczej rano ale nie wiem. zaraz ci napisze co i jak z ta weryfikacja

    OdpowiedzUsuń
  2. wchodzisz na www.bloger.com tam po lewej stronie masz ustawienia klikasz w to i tam szukasz posty i komentarze i klikasz w to a nastepnie wyszukujesz wlacz weryfikacje obrazkowa i zmieniasz na nie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. weszłam ale nie widzeń ustawień

      Usuń
    2. znalazłam jakieś ustawienia ale nie ma tam posty i komentarze tylko posty są oddzielnie od komentarzy i nie ma tam żadnej weryfikacji obrazkowej .. ale spróbuje poszukać

      Usuń
  3. fajne portki, brzuch duzy.
    do szpitala musisz zglosic sie do 8 rano, najlepiej bez sniadania, tak w razie w. tez tak mialam, 24 mialam isc do szpitala na wywolanie, a 23 w nocy najpierw poleciala mi krew, a potem MORZE wod plodowych. jak odejda wody to od razu cisnij do szpitala. po 15 min nie bylam juz w stanie slowa powiedziec oprocz wszystkiego, czego mowic nie powinnam :d haha
    stawiam, ze przyjdzie na swiat 5 albo 6 wrzesnia!

    OdpowiedzUsuń
  4. do szpitala jedz rano i KONIECZNIE z walizką:) powodzenia &&&

    OdpowiedzUsuń
  5. Pięknie wyglądasz ! Nareszcie wrzuciłaś jakieś swoje fotki :) Bardzo ładny brzuszek !!! Powodzenia !

    http://jagodowyzakatek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  6. A moim zdaniem powinnaś zadzwonić do szpitala i dopytać jak mają przyjęcia itp. :) Bo szpitale są różne.
    Np. w tym którym ja rodziłam zgłaszasz się 10 dni po terminie porodu, przyjmują Cię na patologie i podają oxy. Przyjmują wcale nie rano, a o 13.00 bo wtedy są wypisy i się zwalniają łóżka. Z torbą oczywiście. W innym szpitalu przyjmują dopiero po 16 dniach od wyznaczonej daty porodu. W Warszawie jest 10 szpitali i tak naprawdę w każdym jest inaczej.

    Nie zgodzę się też do bycia na czczo. U mnie w szpitalu nie ma takiego wymogu. Ba wręcz przeciwnie trzeba się porządnie najeść bo poród to bardzo duży wysiłek fizyczny. To już nie te czasy gdzie do ewentualnego cc trzeba iść na głodniaka. ;)

    Bardzo ładnie wyglądasz, duży fajny brzuszek, w ciąży jesteś więc mały być nie może :) Będzie dobrze, zobaczysz. Trzymam kciuki! :)
    Faceta olej. Teraz najważniejsze jest Twoje dziecko. Widocznie nie był was wart :) Spotkacie jeszcze kogoś na waszej drodze komu będzie na was zależało i będzie traktował was jak księżniczki :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Skoro brzuch swędzi, to najprawdopodobniej pojawią Ci się na nim rozstępy. Smaruj czymś tłustym najczęściej jak się da, żebyś nie miała tak posiekanego brzucha jak ja.
    Jedź do szpitala, w którym będziesz rodzić i dopytaj, ewentualnie zadzwoń (prostszy sposób xD). Powiedzą Ci wszystko co i jak. Dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiłaś.
    Nie jedź na głodniaka. Zjedz coś sycącego, a lekkiego do strawienia. Poród to jednak duży wysiłek (zapytaj, czy na porodówce możesz mieć coś do picia, bo butelka wody mineralnej na prawdę przydaje się bardziej, niż to sobie można wyobrazić).

    OdpowiedzUsuń